Liberalizarea nu este solutia minune!
Cand ceva merge prost, statul este vinovatul. Asa ca solutia, in viziunea multora, este liberalizarea. Sau, altfel spus, privatizarea bine ambalata. Daca pana prin 2005 privatizarea insemna VINDEREA unor actiuni,…